Runoland
PL EN DE
Twoje zapytanie ofertowe jest puste
IFS HACCP Certyfikat Ekologiczny - UE Certyfikat Ekologiczny NOP - USA ISO 9001:2008 Dziedzictwo Kulinarne
Oferta:» Produkty tradycyjne » Grzyby marynowane

Opieńki marynowane 240 ml


pojemność [ml] masa netto/odciek [g] kod PKWiU szt. w zgrzewce
240 220/110 .5901641003137 10.39.18.0 6

ilość:

 

Opieńka miodowa (Armillaria mellea) występuje na obszarze całego kraju. Można ją spotkać w okresie jesiennym, w ogromnych ilościach. Rośnie na pniakach, a nawet na pniach żywych drzew. Opieńka marynowana charakteryzuje się miodowożółtym do kasztanowatego kapeluszem, pokrytym ciemniejszymi łuseczkami. Jest to grzyb nadal mało znany i rzadko zbierany choć ma duże wartości smakowe i odżywcze. W kuchni wykorzystuje się tylko kapelusze grzybów młodych i średnio wyrośniętych, gdyż trzony opieńki są łykowate i twarde. .W 100 gramach świeżych opieniek znajduje się 1-3 g białek, 7,5 g cukrów i 0,6 g tłuszczów.

 Opieńki maeynowane marki RUNOLAND dostępne są w wersji Premium, przygotowanej z myślą o zaspokojeniu najbardziej wymagających smakoszy runa leśnego. W przetworach wykorzystywane są wyłącznie wyselekcjonowane grzyby - najwyższej jakości w towarzystwie tradycyjnego bukietu polskich przypraw. Sprawia to, iż oferowane przez nas opieńki marynowane mają tak wyjątkowy smak, który sprosta również Państwa kulinarnym oczekiwaniom.

 


Pozostałe Grzyby marynowane


 
runoland facebook
Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X